Komunikat Zarządu

Zarząd BTS Bolesławiec z przykrością informuje, że w sezonie 2024/2025 drużyna seniorska BTS Elektros Bolesławiec nie przystąpi do rozgrywek II Ligi PZPS. Start w rozgrywkach II Ligi wiąże się z ogromnym przeskokiem zarówno sportowym, jak i organizacyjno – finansowym, na który niezbędne jest zabezpieczenie odpowiednich środków. Pomimo usilnych prób i podjętych starań w obecnej chwili nie jesteśmy i nie będziemy w stanie zagwarantować odpowiednich środków finansowych, które pozwoliłyby na start naszej drużyny oraz funkcjonowanie na odpowiednim poziomie, gwarantującym jej utrzymanie w rozgrywkach szczebla centralnego. Bardzo ciężko było nam podjąć taką decyzję, zwłaszcza bezpośrednio po wywalczeniu historycznego awansu przez naszych cudownych zawodników przy udziale wspaniałej, bolesławieckiej publiczności oraz włożonemu ogromnemu wsparciu naszych dotychczasowych sponsorów. Pomimo braku II ligi w Bolesławcu nadal będziemy grać dla Was w rozgrywkach Dolnośląskiej I Ligi Mężczyzn. Naszym celem jest umożliwienie odpowiednich, stabilnych warunków aby nadal tworzyć siatkówkę w mieście ceramiki przez długie lata. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu obecnych i nowych sponsorów, przychylnemu podejściu władz naszego miasta będziemy mogli spokojnie patrzeć w przyszłość dla dobra naszego Klubu.

Z wyrazami szacunku Zarząd BTS Bolesławiec