Historia Klubu rozpoczęła się 5 grudnia 2012 r., kiedy to odbyło się zebranie założycielskie Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego. Podczas spotkania podjęto jednogłośnie uchwałę dotyczącą uchwalenia Statutu oraz wyboru władz Klubu. Na pierwszą czteroletnią kadencję wybrano Zarząd w składzie: Jacek Łuczkowski – Prezes Zarządu, Krzysztof Mosiądz – Wiceprezes Zarządu, Izabela Pawlicka – Skarbnik, Michał Łuczkowski – Sekretarz, Jan Bernecki – Członek Zarządu, Łukasz Listwan – Członek Zarządu, Józef Chmielowski – Członek Zarządu. Tydzień później 12 grudnia 2012 r. nasz Klub wpisano do ewidencji klubów sportowych prowadzonych przez Starostę Bolesławieckiego pod pozycją 57.

        Od tego momentu rozpoczęły się liczna zabiegi oraz działania mające na celu powrót do Bolesławca ligowej siatkówki. Po wielu spotkaniach i rozmowach do współpracy z naszym Klubem włączyło się Starostwo Powiatowe w Bolesławcu, które udostępniło sale sportowe do prowadzenia treningów, a także grupa lokalnych przedsiębiorców na czele z firmą Elektros. Trzonem nowej drużyny byli miejscowi zawodnicy, którzy mieli za sobą występy w młodzieżowych zespołach TOP Bolesławiec. Pierwszym trenerem zespołu został Krzysztof Mosiądz. Przetarciem przed rozgrywkami ligowymi był udział drużyny w II edycji amatorskich rozgrywek BALPS 2013 oraz w organizowanym przez nas Turnieju Mistrzów.

        Start w rozgrywkach Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn 2013/2014 stał się faktem. Pierwszy, historyczny mecz seniorska drużyna BTS Bolesławiec rozegrała na wyjeździe 12.10.2013 r. z zespołem Ikara Legnica. Poza Legnicą w debiutanckim sezonie nasza drużyna rywalizowała w grupie A. z zespołami z: Oleśnicy, Złotoryi, Sycowa, Żmigrodu i Góry. Po zakończeniu fazy grupowej zajęliśmy dobre trzecie miejsce. Wygrany dwumecz z ekipą Żarowa dał nam piątą lokatę spośród wszystkich 14 rywalizujących zespołów. W pierwszym sezonie drużyna występowała w składzie: Marek Baran, Jakub Czyżewski, Wojciech Nitecki, Łukasz Krawiec, Kamil Biczak, Damian Śliwiński, Tomasz Włoszczyński, Robert Walkowiak, Arkadiusz Folga, Wojciech Marcinkiewicz, Radosław Turczyński, Sławomir Potocki, Paweł Zakrzewski oraz Paweł Rutkowski.

        Oprócz prowadzenia drużyny seniorów włączyliśmy się także do siatkarskiego szkolenia dzieci i młodzieży. Od września 2013 r. przy współpracy i zaangażowaniu władz gminy wiejskiej Bolesławiec rozpoczęliśmy organizację zajęć dla uczniów gminnych szkół podstawowych. Podobne zajęcia wystartowały także w Bolesławcu. W celu unormowania kwestii męskiej siatkówki w naszym mieście 8 sierpnia 2014 r. podpisano porozumienie z TOP Bolesławiec. Dzięki niemu od 1 stycznia 2015 r. przejęliśmy pod swoje skrzydła wszystkich zawodników męskiej sekcji TOP oraz ligowy zespół Kadetów.

       Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu 2014/2015 władze Klubu porozumiały się z dotychczasowym partnerem firmą Elektros, która jako jedna z pierwszych podjęła z nami współpracę. Efektem rozmów było pozyskanie sponsora tytularnego dla seniorów, którzy w rozgrywkach ligowych występowali pod nazwą BTS Elektros Bolesławiec. Pod taką samą nazwą od sezonu 2015/2016 występują młodzieżowe zespoły Kadetów i Juniorów.

        W sezonie ligowym 2015/2016 drużynę seniorską występującą w rozgrywkach III ligi przejął Marcin Sobczyszyn. Pod jego wodzą zawodnicy wywalczyli tytuł wicemistrza dolnośląskich rozgrywek oraz jednocześnie awans do baraży o II Ligę. Na przełomie kwietnia i maja 2016 r. Seniorzy uczestniczyli w barażowym Turnieju Półfinałowym w Mikołowie (woj. śląskie), w którym okazali się niepokonani. W Turnieju Finałowym w Kozienicach rozegranym w maju (woj. mazowieckie) nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce ulegając jedynie drużynie gospodarzy. Bardzo dobre występy „Elektrycznych” w turniejach barażowych spowodowały, iż władze PZPS przyznały naszemu Klubowi dziką kartę. Pomimo ograniczonego czasu na dopięcie wszystkich formalności władze Klubu dzięki wsparciu lokalnych sponsorów oraz samorządów postanowiły zgłosić zespół do udziału w rozgrywkach centralnych. Przygoda naszych seniorów w rozgrywkach II Ligi trwała trzy sezony, w których zawodnicy mieli możliwość rywalizacji na wysokim poziomie. Po spadku z rozgrywek centralnych nasza drużyna uległa znaczącej przebudowie. W sezonie 2019/2020 Zarząd powierzył obowiązki pierwszego trenera  Robertowi Walkowiakowi, który z drużyną jako zawodnik związany jest od początku jej istnienia. W pierwszej drużynie zadebiutowali nasi Juniorzy, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.   

          Poza Seniorami w rozgrywkach ligowych biorą udział także drużyny młodzieżowe. W sezonie 2016/2017 po raz pierwszy na siatkarskich parkietach zobaczyliśmy najmłodszych ligowców – Młodzików. W ramach klubu działają także inne grupy młodzieżowe szkolące zawodników, którzy w przyszłości będą stanowili o sile seniorskiej drużyny.