BTS zelektryzuje kibiców. Siatkarska mapa Bolesławca zmienia swój kształt.

Bolesławieckie Towarzystwo Siatkarskie od nowego sezonu 2014/2015 będzie występować w III lidze pod nazwą BTS Elektros Bolesławiec. Siatkarze nie tylko ze względu na nową nazwę drużyny będą chcieli zelektryzować swoich kibiców.

W poprzednim sezonie siatkarzom niewiele zabrakło, aby zagrać w barażach o awans do II ligi. Prezes klubu Jacek Łuczkowski podkreśla, że to czego dotychczas nie udało się osiągnąć jest celem minimum na rozgrywki 2014/2015. Polityka zarządu nie zmieniła się, kadra zawodnicza ma być zbudowana głównie z zawodników, którzy są związani z Bolesławcem i tutaj mieszkają. Od tej zasady będą jednak wyjątki, klub był zmuszony sięgnąć po zawodników spoza miasta wobec istniejącego wakatu na pozycji rozgrywającego. W poprzednim sezonie na tej pozycji występował zawodnik,  który nie miał zmiennika i dodatkowo wobec osobistych względów przerwał treningi.

Prezes klubu Jacek Łuczkowski o wzmocnieniach: „Na terenie Powiatu Bolesławieckiego nie było rozgrywającego, który by nas zainteresował. Ci, którzy mogliby u nas grać, powyjeżdżali, często nawet poza granice województwa. Z tego powodu zapadła decyzja o ściągnięciu zawodników z zewnątrz, z zastrzeżeniem długofalowości tego projektu. W naszym zespole występują zawodnicy w przedziale między 18., a 25. rokiem życia, więc chcieliśmy dokooptować kogoś w podobnym wieku, gracza perspektywicznego. W wyniku poszukiwań na terenie kraju udało nam się pozyskać Artura Sławnikowskiego oraz Dominika Wilka. Dodatkowo nasz skład wzmocnią Łukasz Mesjasz, Piotr Łagowski oraz Patryk Dominiczak”.

Artur Sławnikowski występuje na pozycji rozgrywającego. Z pochodzenia łodzianin, ostatnio występował w Młodej PlusLidze w zespole Effectora Kielce. Po zakończeniu szkoły średniej zdecydował się na kontynuowanie kariery w BTS-ie. Zamieszka w Bolesławcu i będzie kontynuował swoją edukację. Dominik Wilk jest jego rówieśnikiem (ur. w 1995 r.). Pochodzi z Wałbrzycha, wychowanek tamtejszej Victorii. Ostatnio występował w zespole Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Piły na pozycji rozgrywającego. Dominik także przenosi się do Bolesławca i ma zamiar dalej się uczyć. Kolejnym wzmocnieniem jest Łukasz Mesjasz, którego większość zawodników i kibiców BTS-u zna. Na turniejach amatorskich organizowanych w naszym mieście był wielokrotnie wybierany na najlepiej zagrywającego zawodnika. Mieszka w Zgorzelcu, ostatnio występował w VFB Goerlitz. Następne nowe twarze w zespole stanowią Piotr Łagowski oraz Patryk Dominiczak. Oboje pochodzą z Pieńska. Pierwszy będzie rywalizował na pozycji rozgrywającego lub libero, a specjalność drugiego stanowi środek bloku. Trzon zespołu się nie zmienia, wszyscy dotychczasowi zawodnicy pozostają do dyspozycji trenera. Zespół rozpoczyna przygotowania do sezonu 18 sierpnia. 13 września BTS Elektros wystąpi w towarzyskim turnieju w Żarowie, a dwa tygodnie później jest w planach zorganizowanie turnieju w Bolesławcu. Rozpoczęcie zmagań ligowych nastąpi prawdopodobnie 4 października. Zespół przenosi się na stałe na salę przy ul. Tyrankiewiczów (I LO).

W ramach umowy BTS-u z klubem TOP Bolesławiec docelowo wszystkie męskie sekcje siatkarskie mają być prowadzone przez BTS, a wszystkie sekcje żeńskie pozostaną TOP-ie. Porozumienie zostało zawarte, aby kluby nie rywalizowały ze sobą, tylko się wzajemnie wspierały. Od sezonu 2014/2015 sekcja kadetów wystartuje w rozgrywkach wojewódzkich pod nazwą TOP-BTS Bolesławiec. Do 31 grudnia za drużynę odpowiadać będzie TOP, a od 1 stycznia kadeci przejdą bezterminowo pod skrzydła BTS-u. Zdecydowano się na takie rozwiązanie ze względu na kwestie natury formalno-finansowej. W dalszej przyszłości (sezon 2015/2016) przewidywany jest start grup młodzieżowych BTS-u we wszystkich kategoriach wiekowych rozgrywek wojewódzkich (młodzicy, kadeci, juniorzy). Bazą mają być uczniowie trenujący obecnie w grupach szkoleniowych na terenie gminy oraz zawodnicy z nowopowstałej klasy siatkarskiej w Gimnazjum nr 3.