Ważne zwycięstwo ze Żmigrodem

Ważne zwycięstwo w rozgrywkach Dolnośląskiej III Ligi odniosła drużyna BTS Elektros Bolesławiec. Nasi seniorzy przed własną publicznością pokonali zespół ULKS Ogień Żmigród 3:2.

Do sobotniego meczu drużyna przystąpiła bez kilku podstawowych graczy. Ze względu na kontuzje nie mogli wystąpić kapitan Tomasz Włoszczyński oraz Łukasz Mesjasz. Natomiast do pierwszej szóstki wrócił rozgrywający Artur Sławnikowski, który powraca do formy po kontuzji stawu skokowego.

Pomimo słabego początku (1-4) nasi zawodnicy przejęli inicjatywę i dzięki konsekwentnej grze pokonali przeciwników 25:20. Drugi set to kontynuacja dobrej gry z poprzedniej części seta, który również zakończył się naszym zwycięstwem 25:21. Trzeci set zdawał się być tylko formalnością oraz postawieniem kropki nad „i”. Jednak jak to w siatkówce bywa za szybko uwierzyliśmy w łatwą i szybką wygraną i przy naszym prowadzeniu 18:16 gra się zacięła. Proste błędy w przyjęciu oraz niemoc w ataku sprawiły, że ze zwycięstwa cieszyli się goście, wygrywając seta 25:20. Przegrana w „wygranym” secie podcięła skrzydła, wprowadzając w grę naszego zespołu dużo nerwów, które przełożyły się na licznie popełniane błędy. Po raz kolejny przy naszym prowadzeniu przesypiamy końcówkę seta i przegrywamy 23:25. W piątym secie przyszło długo oczekiwane przełamanie zespołu, którego gra przypominała tę z dwóch zwycięskich partii. Spokój i pewność siebie przełożyła się na wygraną 15:7 i w całym meczu 3:2.

Licznie zgromadzona publiczność oprócz siatkarskich emocji mogła zobaczyć po raz pierwszy w tym sezonie występy grup „Canon” z pracowni tanecznej BOK MCC, których opiekunem jest Krystyna Abramowicz.

BTS Elektros Bolesławiec – ULKS Ogień Żmigród 3:2 (25:20, 25:21, 20:25, 23:25, 15:7)

W następnej kolejce 22 listopada o godzinie 15.00 seniorska drużyna zmierzy się na wyjeździe z ostatnią drużyną naszej grupy MKS Pogoń Góra.