Znamy terminarz rozgrywek Seniorów

Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej podał terminarz rozgrywek w sezonie 2022/2023, w których rywalizować będzie nasza seniorska drużyna BTS Elektros Bolesławiec.

Do rywalizacji na parkietach Dolnośląskiej I Ligi Mężczyzn zgłosiło się aż 13 zespołów, które podzielono na dwie grupy: A i B. Zespoły w grupach zagrają ze sobą systemem „każdy z każdym”, mecz i rewanż, a następnie trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do grupy C, która zagra o mistrzostwo, a pozostałe stworzą grupę D, która powalczy o utrzymanie. Zespoły w grupie C i D zagrają systemem „każdy z każdym” z zachowaniem wyników z grup A i B.Cztery najlepsze zespoły z grupy C zagrają Turniej Finałowy w formule play- off. Mistrzem Dolnego Śląska zostanie zespół który zwycięży w Turnieju Finałowym. Awans do rozgrywek centralnych (turniej półfinałowy o II Ligę PZPS) otrzymają dwa pierwsze zespoły Turnieju Finałowego.

Zawodnicy Roberta Walkowiaka swój inauguracyjny mecz w grupie B rozegrają przed własną publicznością 8 października, a ich rywalem będzie drużyna KKS Jelenia Góra.


Grupa A

MUKS Ziemi Milickiej Milicz

Kurcze Pieczone i TechniSat Oborniki Śląskie

Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy

SKFiS Kudowianka Kudowa Zdrój

KKS Jelenia Góra

SKSM Adrenalina Wrocław

SPS Mountpark Kąty Wrocławskie


Grupa B

Chełmiec MZB Wałbrzych

BTS Elektros Bolesławiec

KPS Faraon Ziębice

JKS Spartakus Jawor

SPS Modeko Brzeg Dolny

Sobótka Volley Club

KKS Jelenia Góra