Debiut drużyny Młodzików

Najmłodsi siatkarze naszego klubu zadebiutowali w rozgrywkach ligowych.

 

W niedzielę 30 października 2016 r. turniejem ligowym w Górze swoje rozgrywki ligowe rozpoczęła drużyna Młodzików, która występuje pod nazwą BTS Gmina Bolesławiec. W swoim debiucie ligowym nasi Młodzicy w pierwszym meczu pokonali 2:1 Chrobrego Głogów oraz przegrali z Pogonią Góra 0:2.

SPS Chrobry Głogów – BTS Gmina Bolesławiec 1:2 (26:24, 19:25, 12:15)

MKS Pogoń Góra – BTS Gmina Bolesławiec 0:2 (25:16, 25:9)

 

Drużyna BTS Gmina Bolesławiec wystąpiła w składzie: Jeremiasz Bielawski, Patryk Biżecki, Jakub Bubieńczyk, Kacper Farbis, Kamil Krysztofiak, Oliwer Łomnicki, Michał Maczyński, Bartosz Maćkowiak, Mateusz Moleda, Wiktor Nowak, Bartosz Piotrowski, Bartosz Stanik oraz Jakub Szewczyk. Ponadto skład drużyny uzupełniają Adreas Koptyra i Damian Lewandowski. Trenerem drużyny jest Krzysztof Mosiądz.

 

Kolejny turniej ligowy nasza młodzież rozegra w niedzielę 13 listopada w Głogowie, gdzie oprócz drużyny gospodarzy wystąpią także zawodnicy Cuprum Lubin.

 

Zawodnicy na co dzień trenują w sali sportowej ZSP w Bożejowicach. Prowadzone zajęcia siatkarskie oraz udział w rozgrywkach ligowych są efektem długoletniej współpracy naszego klubu z władzami gminy Bolesławiec i odbywają się w ramach realizowanego zadania publicznego.