Pięć setów w meczu z liderem

Pięć setów trwał sobotni mecz siatkarzy BTS Elektros Bolesławiec z Chrobrym Głogów. Po emocjonującym widowisku nasi siatkarze musieli uznać wyższość doświadczonego lidera z Głogowa przegrywając 2:3.

Fifty Shades Darker film

W sobotę 8 października 2016 r. w sali sportowej MZS nr 2 w Bolesławcu nasi seniorzy podejmowali lidera IV grupy II ligi drużynę SPS Chrobrego Głogów. Licznie zebrana publiczność miała okazję obejrzeć widowisko siatkarskie stojące na wysokim poziomie. W składzie gości znalazło się dwóch zawodników z przeszłością PlusLigową (Grzegorz Kokociński oraz Marcin Brzeziński). Mimo tego zawodnicy Marcina Sobczyszyna zaprezentowali się bardzo dobrze stawiając silny opór przeciwnikowi, wygrywając dwa sety. Pomimo przegranej wywalczyliśmy jeden punkt, który pozwolił na awans w ligowej tabeli na szóste miejsce. W połowie trzeciego seta bardzo groźnej kontuzji barku uległ nasz rozgrywający Artur Sławnikowski, która wyłącza go z gry na pare tygodni.

BTS Elektros Bolesławiec – SPS Chrobry Głogów 2:3 (21:25, 25:22, 18:25, 25:21, 9:15)

Skład BTS: Świerzewski, Nitecki, Sławnikowski (K), Tkaczuk, Michalewski, Kozłowski, Razik (libero) oraz Wójtowicz, Walkowiak, Mesjasz, Koncewicz, Śliwiński,  Jaroni i  Mszal.

Wyniki pozostałych meczów 2 kolejki:

Sobieski Żagań – Volley Żarów 3:0

AZS UAM Poznań – Olavia Oława 3:2

Astra Nowa Sól – Gwardia Wrocław 3:0

Bielawianka Bester Bielawa – AZS UZ Zielona Góra 3:1

Za tydzień w sobotę 15 października o godzinie 15:00 siatkarze z miasta ceramiki rozegrają mecz wyjazdowy w Zielonej Górze z ekipą akademików Uniwersytetu Zielonogórskiego.