Zwycięska passa Seniorów

Drużyna Seniorów BTS Elektros Bolesławiec odniosła jedenaste zwycięstwo z rzędu. W sobotę 16 stycznia 2016 r. nasi siatkarze pokonali na wyjeździe KS Gwardię Wrocław 3:2.

Na spotkanie wyruszyliśmy osłabieni brakiem Damiana Śliwińskiego. Nadal kontuzjowany jest Tomek Włoszczyński, a Łukasz Krawiec od dłuższego czasu nie trenuje z drużyną ze względu na obowiązki zawodowe. W teamie z Wrocławia ogrywają się młodzi zawodnicy i stawili dzisiaj nie lada opór „Elektrycznym”. Nie od dziś wiadomo, że szkolenie młodzieży w Gwardii stoi na naprawdę wysokim poziomie. BTS wszedł całkiem dobrze w mecz, pierwszy set przebiegał pod nasze dyktando (25:22). W drugim secie miejscowi zdecydowanie poprawili zagrywkę, co utrudniło naszym przyjęcie i grę „środkiem”. Efektem była przegrana 25:21. Trzeci set to już walka na całego. Niesamowita końcówka, sporo emocji, raz po raz zmieniające się prowadzenie. Ostatecznie partia padła łupem Gwardii stosunkiem 29:27. Czwarty set był dość ospały w naszym wykonaniu, przez większość seta to młodzi zawodnicy z Wrocławia dyktowali swoje warunki, ale BTS w porę się przebudził i odwrócił role. Znakomite zagrywki Rafała Wójtowicza, uruchomienie „środka” oraz fantastyczne obrony przyczyniły się do tego, że bolesławianie pozostali w grze zwyciężając czwartego seta dość pewnie 25:19. Ostatniej partii nie zaczęliśmy dobrze. Wrocławianie rozpoczęli od mocnych zagrywek i zrobiło się nagle 3:0, za chwilę wynik 4:1. Ponownie jednak w szeregach „Elektrycznych” pojawiły pełna koncentracja i żądza wygranej. Zaczęła dobrze funkcjonować zagrywka i przede wszystkim blok. Tym razem górę wzięło doświadczenie starszych zawodników i to BTS mógł się cieszyć z ostatecznej wygranej w spotkaniu (15:12). Szkoda zgubionego punktu, jednak liczy się kolejne zwycięstwo i dalsza walka o jak najlepszą lokatę.

KS Gwardia Wrocław – BTS Elektros Bolesławiec 2:3 (22:25, 25:21, 29:27, 19:25, 12:15)