Falstart Seniorów

Niepowodzeniem zakończyła się inauguracja rozgrywek ligowych III Ligi dla seniorskiej drużyny BTS Elektros Bolesławiec.  Nasi zawodnicy ulegli w meczu wyjazdowym w Żarowie 3:1.

Drużyna seniorska BTS Elektros Bolesławiec udała się w mocno eksperymentalnym składzie na inauguracyjne spotkanie do Żarowa z tamtejszym UKS PCO-Volley. Fakt, że w meczu nie mogło wziąć udziału aż czterech naszych środkowych mocno utrudniało skonstruowanie wyjściowej szóstki trenerowi Marcinowi Sobczyszynowi. Od początku spotkania swoje warunki gry narzucali gospodarze. Poza nielicznymi zrywami, to przez pierwsze dwa sety nasi siatkarze nie grali tak jak powinni. Dobrze przyjmowali, ale mieli problemy z blokiem i obroną. Drużyna z Żarowa skrzętnie wykorzystywała ten fakt rozgrywając proste, wysokie piłki do skrzydeł. W trzecim secie byliśmy świadkami emocjonującej końcówki. W tej partii obydwie drużyny chciały za wszelką cenę zwyciężyć – Żarów, aby zakończyć spotkanie, BTS żeby pozostać jeszcze w grze. Bolesławianie zwyciężyli 30:28 i był to pewien przebłysk ich dobrej gry. Czwarty set padł niestety łupem gospodarzy i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

UKS PCO-Volley Żarów – BTS Elektros Bolesławiec 3:1 (25:18, 25:23, 28:30, 25:20)

BTS Elektros Bolesławiec: Sławnikowski, Zakrzewski, Kozłowski, Potocki, Nitecki, Wójtowicz, Biczak (L) oraz Krawiec, Włoszczyński (K) i Wilk.