Porażka w Sycowie

Przegraną zakończył się mecz wyjazdowy BTS Elektros Bolesławiec w dalekim Sycowie w 5. kolejce Dolnośląskiej III Lidze Mężczyzn. Nasi seniorzy ulegli z tamtejszym MKS Rośkiem 3:0.

Początek meczu nie wskazywał na przegarną. Do połowy seta żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi, a walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 17:17 inicjatywę przejęli jednak gospodarze i to oni wygrali pierwszą partię 25:22. Tuż po rozpoczęciu drugiego seta kontuzji kolana doznał Tomasz Włoszczyński – kapitan naszego zespołu. Nasi zawodnicy nie byli w stanie nawiązać walki z rewelacyjnie dysponowanym tego dnia przeciwnikiem przegrywając gładko 12:25. Trzeci set napawał optymizmem. Podobnie jak w pierwszym secie oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Pomimo chwilowego prowadzenia w połowie seta w grze naszego zespołu zaczęły pojawiać się liczne błędy, które przeciwnik przy odrobinie szczęścia wykorzystał na swoją korzyść, wygrywając go 25:18.

Przeciwnik wygrał mecz zasłużenie. Nieobecność kilku podstawowych zawodników, problemy zdrowotne oraz brak skuteczności przełożyły się na wynik spotkania z wiceliderem naszej grupy.

MKS Rosiek Syców –  BTS Elektros Bolesławiec 3:0 (25:22, 25:12, 25:18).

W kolejnym meczu siatkarskich rozgrywek III Ligi, który zostanie rozegrany 8 listopada 2014 r. nasz zespół podejmie przed własną publicznością ekipę ULKS Ogień Żmigród.