Niegościnni siatkarze BTS

Siatkarze Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego zwyciężyli w turnieju zorganizowanym wspólnie ze Starostwem Bolesławieckim. Były to rozgrywki towarzyskie, jednak 1 miejsce bolesławian w ogólnej klasyfikacji może cieszyć z kilku powodów. Na turniej bowiem zostały zaproszone nieprzypadkowe drużyny: Ikar Legnica, Ren-But Złotoryja, Olimpia Kowary, Volley Żarów oraz Jedynka Szprotawa to mocne, 3-ligowe drużyny, a Legnica oraz Szprotawa szykują się do barażów o wejście do 2 ligi. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.

Bolesławianie przystępowali do turnieju w dość eksperymentalnym składzie, co powoli staje się tradycją. W wyniku zdarzeń losowych i kontuzji, kilku zawodników nie mogło wziąć udziału w turnieju: Nitecki, Walkowiak, Śliwiński, Baran, Folga, a w trakcie rozgrywek wypadł także Zakrzewski. Na pozycji rozgrywającego wystąpił dotychczasowy libero Biczak, jego zaś zastąpił Rutkowski.

Po uroczystym otwarciu turnieju, BTS przystąpił do pierwszego meczu. Rywalem była Jedynka Szprotawa, wicemistrz 3 ligi z województwa lubuskiego. Początek obfitował w dość nerwowe zagrania w wykonaniu bolesławian. Rywale mocno atakowali ze skrzydeł po skosie i dobrze ustawiali defensywę. W połowie seta BTS zaczął odrabiać straty, dogonił rywali i wygrał. W drugiej odsłonie gospodarze kontrolowali od początku do końca przebieg gry i zwyciężyli spotkanie 2:0. Po krótkim odpoczynku siatkarze rozpoczęli rozgrzewkę do drugiego meczu, tym razem z ekipą Olimpii Kowary, która również pokonała Szprotawę w stosunku 2:0. Wydawało się, że gracze Olimpii są solidniejsi od poprzednich rywali, ale nie przeszkodziło to bolesławianom w pewnym zwycięstwie 2:0. Tymczasem w drugiej grupie wyniki wyglądały następująco: Legnica – Złotoryja 1:2, Legnica – Żarów 2:0, Złotoryja – Żarów 2:0.

Z kompletem zwycięstw BTS przystąpił do półfinału z drużyną, która zajęła 2 miejsce w drugiej grupie, czyli Ikarem Legnica. Ten mecz był gratką dla zawodników i kibiców, bowiem w trakcie sezonu ligowego spotkania Ikara i BTS-u cechowały się niezwykłą zaciętością. Z niewielką przewagą dwukrotnie wygrali legniczanie. Z pewnością gospodarze pałali chęcią zrewanżowania się i to się im zdecydowanie udało. Nikt nie spodziewał się wyniku 2:0, ale liczby nie odzwierciedlają przebiegu spotkania. Jak zwykle było ono zacięte i szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Bolesławianie pokazali charakter i wolę walki, dzięki czemu zrehabilitowali się za poprzednie przegrane.

Zadowoleni i „rozpędzeni” zawodnicy BTS-u przystąpili do finału, w którym spotkali się z zespołem ze Złotoryi (w półfinale pokonali Kowary 2:0). Po pierwszym secie, którego udało się łatwo wygrać, przyszła chwila rozprężenia i porażka w drugim. Rywal grał tak, jakby chciał uśpić bolesławian. Na szczęście letarg nie trwał długo i w decydującym, trzecim secie gospodarze rozbili rywali wygrywając do 4. Ten mecz był najcięższy spośród wszystkich rozegranych tego dnia. Nie ze względu na dobrą grę przeciwnika, ale na walkę z samym sobą i ze swoim zmęczeniem. Zawodnicy KKS-u również włożyli wiele wysiłku w poprzednie mecze i nie sprostali trudom finału. Na resztkach paliwa bolesławianie dojechali do końcowego triumfu prezentując przy tym dojrzałą i poukładaną grę. Jest to dobry prognostyk przed następnym sezonem, w którym BTS będzie się mierzył m. in. z tymi drużynami, które zawitały do Bolesławca na turniej.

Rozgrywki odbywały się na Sali I LO przy ul. Tyrankiewiczów, gdzie BTS w przyszłym sezonie będzie grał wszystkie swoje mecze. Najlepszym zawodnikiem turnieju został okrzyknięty Łukasz Krawiec (Bolesławiec), który kończył decydujące ataki i miał duży wpływ na grę swojej drużyny, a miano najsympatyczniejszej kibicki otrzymała Marta, która od początku do końca turnieju kibicowała bolesławianom, śpiewając i wybijając rytm przyśpiewek na okazałym bębnie bolesławieckich fanów.

WYNIKI:
„Międzypowiatowego Turnieju Piłki Siatkowej” Bolesławiec 29.03.2014 r.

FAZA GRUPOWA
Gr. A: UKS Jedynka Szprotawa – BTS Bolesławiec 0:2
Gr. B: KKS Ren-But Złotoryja – MUKS Ikar Legnica 2:1
Gr. A: MKS Olimpia Kowary – UKS Jedynka Szprotawa 2:0
Gr. B: UKS Volley Żarów – KKS Ren-But Złotoryja 0:2
Gr. A: BTS Bolesławiec – MKS Olimpia Kowary 2:0
Gr. B: MUKS Ikar Legnica – UKS Volley Żarów 2:0

PÓŁFINAŁY

BTS Bolesławiec – MUKS Ikar Legnica 2:0 (25:23, 25:21)
KKS Ren-But Złotoryja – MKS Olimpia Kowary 2:0 (26:24, 25:17)
MECZ O 5. MIEJSCE

UKS Jedynka Szprotawa – UKS Volley Żarów 2:0 (25:21, 25:22)
MECZ O 3. MIEJSCE

MKS Olimpia Kowary – MUKS Ikar Legnica 2:0 (26:24, 25:18)

FINAŁ

BTS Bolesławiec – KKS Ren-But Złotoryja 2:1 (25:18; 23:25; 15:4)

KLASYFIKACJA TURNIEJU:

1. BTS Bolesławiec
2. KKS Ren-But Złotoryja
3. MKS Olimpia Kowary
4. MUKS Ikar Legnica
5. UKS Jedynka Szprotawa
6. UKS Volley Żarów

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Krawiec BTS Bolesławiec.

IMG_8520

TEJ galerii możecie obejrzeć fotki z półfinałowego meczu, w którym BTS złoił skórę Ikarowi Legnica.

Turniej sponsorowały m.in. firmy Nanolaboratory Nantes oraz Centrum Medyczne Stomadent.