Wygrana z akademikami z Poznania

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach II Ligi odnieśli seniorzy BTS Elektros Bolesławiec. W meczu 6. kolejki zawodnicy Marcina Sobczyszyna pokonali przed własną publicznością drużynę z Poznania 3:1. 

 

W sobotę 5 listopada 2016 r. nasi zawodnicy podejmowali akademicki zespół AZS UAM Poznań. „Elektryczni” podbudowani ostatnią wygraną we Wrocławiu z Gwardią zapowiadali dalszą walkę o ligowe punkty. Dwa pierwsze sety wygrane przez nasz zespół dawał szanse na szybkie rozstrzygnięcie spotkania. Pomimo wysokiego prowadzenia w trzecim secie (13:7) w szeregi naszej drużyny wkradły się liczne błędy, które wykorzystała drużyna gości i seta rozstrzygnęła na swoją korzyść. Ostatnia partia spotkania to popisowa gra naszych zawodników oraz pewne zwycięstwo w całym meczu. Wywalczone trzy punkty umocniły nasz zespół w ligowej tabeli na 8. miejscu dając pięciopunktową przewagę nad kolejnym zespołem.

BTS Elektros Bolesławiec – AZS UAM Poznań 3:1 (25:23, 25:17, 24:26, 25:17)

 

Skład BTS: Świerzewski, Nitecki, Sławnikowski (K), Tkaczuk, Michalewski, Mesjasz i Razik (libero) oraz Kozłowski, Koncewicz, Walkowiak, Filistyński, Marcinkiewicz, Śliwiński i Włoszczyński (libero).

Wyniki pozostałych meczów 6. kolejki:

Astra Nowa Sól – Sobieski Żagań 3:2

Bielawianka Bielawa – Chrobry Głogów 0:3

AZS UZ Zielona Góra – Volley Żarów 3:0

Gwardia Wrocław – Olavia Oława 0:3.

 

W sobotę 12 listopada o godzinie 17:00 nasi siatkarze podejmą drużynę MKS Olavia Oława.

(fot. Istotne.pl)