Wygrana Seniorów w Kamiennej Górze

W drugiej kolejce Dolnośląskiej III Ligi Mężczyzn seniorska drużyna BTS Elektros Bolesławiec pokonała w meczu wyjazdowym KS Sudety Kamienna Góra 3:0. Bolesławianie zaprezentowali się z zupełnie odmiennej strony niż tydzień temu w Żarowie. Mimo trwających problemów z obsadą środka siatki (brak 3 zawodników) drużyna zagrała miłe dla oka spotkanie.

 

Od początku spotkania „elektryczni” narzucili swoje warunki gry. Skoncentrowani i pewni swojej gry rozbijali raz za razem blok i obronę rywali. Założenia taktyczne trenera Marcina Sobczyszyna przynosiły efekt. Jaki? Pierwszy set 25:21, drugi 25:20. W trzecim secie gospodarze niesieni dopingiem wypełnionej po brzegi sali nabrali wiatru w żagle. Siatkarze z Kamiennej Góry prowadzili już nawet 17:10. Bolesławianie rzucili się do odrabiania strat i wyrównali stan w końcówce. Niestety, mimo wyrównanej gry, w trzeciej partii to Sudety ostatecznie zwyciężyły stosunkiem 25:23. Czwarty set od początku był niezwykle wyrównany. BTS nie chciał dopuścić do tie-breaka, jednak miejscowi nie składali broni. W końcówce nasi siatkarze dali popis koncertowej gry kończąc spotkanie wygraną 25:22. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

 

KS Sudety Kamienna Góra – BTS Elektros Bolesławiec 1:3 (21:25, 22:25, 25:23, 22:25).

BTS Elektros Bolesławiec: Sławnikowski, Wójtowicz, Zakrzewski, Włoszczyński (K), Kozłowski, Jaroni, Biczak (L) oraz Nitecki, Krawiec, Wilk i Potocki.