3 punkty w meczu ze Żmigrodem

W wyjazdowym meczu 13. kolejki Dolnośląskiej Ligi Mężczyzn drużyna BTS Elektros Bolesławiec pokonała ULKS Ogień Żmigród 3:1. Dzięki temu zwycięstwu seniorzy przywieźli do Bolesławca cenne 3 punkty.

W pierwszej partii BTS od samego początku prowadził kilkoma punktami. Siatkarze sprawiali jednak wrażenie, jakby jeszcze niedostatecznie „weszli” w mecz. Chwila nieuwagi i kilka błędów w przyjęciu sprawiły, że końcówce rywale dogonili bolesławian i wygrali 26:24. Kolejne partie to już bardzo dobra gra BTS-u. Kamil Biczak jakby zaczął mecz od nowa i prezentował świetną grę w defensywie. Ustabilizowanie przyjęcia pozwoliło Arturowi Sławnikowskiemu na swobodne rozdawanie piłek atakującym, nierzadko na pojedynczy blok. Cieszył fakt, że znakomicie funkcjonowała w naszym zespole gra środkiem. Wojtek Marcinkiewicz, Robert Walkowiak i Paweł Karwacz skrzętnie wykorzystywali swoje okazje do zdobycia punktów. Znakomitą zmianę za Wojtka Niteckiego zaliczył Rafał Wójtowicz, który raz za razem demolował swoimi atakami i zagrywką drużynę rywali. Na lewym skrzydle jak zwykle stabilnie zagrali Łukasz Krawiec (kapitan BTS w tym spotkaniu) oraz Łukasz Mesjasz, który dodatkowo napsuł sporo krwi żmigrodzianom swoją zagrywką. Na ławce trenerskiej zasiadł tym razem Tomek Włoszczyński, który w tym meczu zastępował Krzysztofa Mosiądza.

BTS Elektros Bolesławiec – ULKS Ogień Żmigród 3:1 (24:26, 25:15, 25:17, 25:12)

Zespół wystąpił w składzie:

Krawiec (kapitan), Mesjasz, Sławnikowski, Nitecki, Marcinkiewicz, Walkowiak, Biczak (libero) oraz Wójtowicz, Włoszczyński i Karwacz.

(Fot. Istotne.pl)