Przygotowania do sezonu

     Siatkarze seniorskiej drużyny BTS Elektros Bolesławiec w pocie czoła przygotowują się do sezonu 2014/2015. Na miejscu odbywa się tzw. obóz dochodzony, codziennie zawodnicy spotykają się o określonej porze i trenują w różnych sceneriach – w lesie, na stadionie miejskim, czy bolesławieckiej plaży. Pracują głównie nad wytrzymałością.

        18 sierpnia siatkarze rozpoczęli mozolne treningi w plenerze. O grze w siatkówkę, póki co, mogą jedynie pomarzyć. Trener przygotowania fizycznego Damian Śliwiński opracował plany treningowe, aby wzmocnić przede wszystkim kondycję i stawy. Od 25 sierpnia siatkarze rozpoczynają treningi na sali i wracają pod opiekę trenera Krzysztofa Mosiądza. Najświeższy nabytek BTS-u Paweł Karwacz (środkowy, wychowanek Ikaru Legnica) powiedział: „Jeszcze nigdy tak mocno nie trenowałem. Cieszę się, że tu jestem. Mam nadzieję, że z drużyną osiągniemy dobre wyniki. Po przygotowaniach, jak wejdziemy na salę, to będziemy latać. Wtóruje mu znany bolesławieckim kibicom Łukasz Krawiec: „Na razie jest strasznie ciężko, wszędzie mam zakwasy i chodzę jak kowboj, ale gdy przychodzi pora treningu jesteśmy mocno zmotywowani i zapominamy o wielkim zmęczeniu jakie nam towarzyszy”. Libero BTS-u Kamil Biczak dodał: „Fajnie, że mamy liczną kadrę i że w tak dużym gronie spotykamy się na treningach. Jeżeli dobrze i mocno przepracujemy okres przygotowawczy to w sezonie będą tego efekty”.

       13 września będziemy organizować turniej towarzyski, w którym wystąpią m. in.: Gwardia Wrocław, Olimpia Kowary, TS Volley Żarów, Eurotax Lubsko (mistrz 3. ligi lubuskiej), ZTS Ząbkowice oraz jeden z czołowych zespołów z 2. ligi czeskiej. Dwa tygodnie później planujemy planują udział w turnieju towarzyskim w  Żarowie, który będzie ostatnim sprawdzianem formy. Tydzień później, czyli 4 października, najprawdopodobniej rozpoczną się rozgrywki ligowe.

       BTS w swojej grupie zmierzy się prawdopodobnie z Ikarem Legnica, Ren-Butem Złotoryja, Ogniem Żmigród, Rośkiem Syców oraz Pogonią Góra. Rywale są dobrze znani bolesławianom, grupa wygląda niemalże identycznie, jak w poprzednim sezonie. Dużo zmieniło się za to w grupie B, na obecną chwilę figurują w niej 4 zespoły: ZTS Ząbkowice, Volley Żarów, Tygrysy Strzelin oraz MKS Oława. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do ligi są zgłoszone także zespoły z: Milicza, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Świdnicy, Kudowy, Kowar i Międzylesia. Czekają one na weryfikację i potwierdzenie udziału. Przydział do grup nie jest jeszcze znany, wszystko wyjaśni się w ciągu kilku dni.

Zapowiada się bardzo emocjonująco!