Góra zdobyta

W 6. kolejce ligowych zmagań o mistrzostwo ERREA Trzeciej Ligi Mężczyzn siatkarze BTS Bolesławiec zmierzyli się na własnym parkiecie z drużyną MKS Pogoń Góra. Dzięki wygranej 3:0 nasi siatkarze zapewnili sobie drugie miejsce po pierwszej rundzie spotkań.

BTS jest na fali wznoszącej i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Wszyscy członkowie klubu oraz fani mają nadzieję na podtrzymanie zwycięskiej passy w meczu z Ikarem Legnica (7.12, godz. 17, sala przy ul. Komuny Paryskiej). Będzie to prawdopodobnie najważniejszy mecz w rundzie rewanżowej.

Mecz z Górą zapowiadał się emocjonująco, jednak zabrakło walki „punkt za punkt”. Zawodnicy BTS-u poziomem mobilizacji od samego początku stłamsili drużynę przyjezdną. Gołym okiem widać, że drużyna poczuła swoją siłę. Górzanie byli zaskakująco bezradni wobec dobrej gry gospodarzy. Dwa pierwsze sety przebiegły pod dyktando BTS i zakończyły się wynikami 25:10, 25:11. W trzecim secie trener Krzysztof Mosiądz postanowił dać pograć rekonwalescentom: Marcinkiewiczowi i Włoszczyńskiemu oraz młodemu i utalentowanemu Baranowi. Roszady w składzie oraz rozluźnienie spowodowały, że w secie trzecim górzanie przebudzili się i nawiązali walkę. Na całe szczęście BTS doprowadził do korzystnego dla siebie wyniku 25:23. Podczas meczu można było odnieść wrażenie, że rywalizujące drużyny nie powinny występować w tej samej lidze, różnica klas była aż nadto widoczna. Po raz kolejny fantastyczną atmosferę na trybunach stworzyli kibice. Z pewnością drużyna przyjezdnych nie spodziewała się aż tak zaangażowanej publiki. Przerwę między setami umilił widzom występ grupy tanecznej z Nowogrodźca.

BTS wystąpił w składzie: Paweł Rutkowski, Łukasz Krawiec, Arkadiusz Folga, Damian Śliwiński, Paweł Zakrzewski, Robert Walkowiak, Kamil Biczak (Libero) oraz Wojciech Marcinkiewicz, Tomasz Włoszczyński, Marek Baran i Wojciech Nitecki. Trenerem zespołu jest Krzysztof Mosiądz.

Kierujemy podziękowania do firmy Elektros za naprawienie tablicy świetlnej w sali przy ul. Komuny Parsykiej, a także do wszystkich, którzy wspierają nasz klub i dopingują w walce o najwyższe cele. Już 7 grudnia nasi zawodnicy postarają się odwdzięczyć wygraną przeciwko Ikarowi Legnica, w meczu na szczycie. Zapraszamy wszystkich!

Zachęcamy również do odwiedzania naszego profilu na Facebook’u, gdzie można znaleźć aktualności związane z klubem, obejrzeć fragmenty meczów oraz uzyskać dostęp do wszelkich relacji medialnych z naszych wystąpień.