Wygrana z ULKS Ogień Żmigród

19 października 2013 r. na sali sportowej ZSOiZ w Bolesławcu siatkarze BTS Bolesławiec rozegrali kolejne ligowe spotkanie w ramach rozgrywek ERREA Trzeciej Ligi Mężczyzn. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny był zespół ULKS Ogień Żmigród.

Był to pierwszy mecz rozegrany przed własną publicznością, która tego dnia niemal w pełni wypełniła salę przy ul. Komuny Paryskiej. Początek seta to wyrównana gra obu drużyn. Jednak dzięki dobrej dyspozycji i skuteczności naszych zawodników osiągnęliśmy przewagę kilku punktów, którą utrzymaliśmy do końca. Zwycięstwo 25:21 i prowadzenie w meczu 1-0. Początek drugiego seta w wykonaniu naszych zawodników był trochę chaotyczny. Po nieudanych zagraniach, głównie po błędach w przyjęciu i ataku, przeciwnik osiągnął kilku punktową przewagę. Po krótkiej przerwie na żądanie i opanowaniu nerwów nastąpiło oczekiwane przebudzenie drużyny. Skuteczna gra w ataku oraz w obronie pozwoliły na odrobienie strat i wypracowanie dużej przewagi, którą utrzymaliśmy do końca seta, wygrywając do 21. Po wygranej w drugim secie nasi zawodnicy chwycili „wiatr w żagle” i w trzeciej partii nie dali gościom żadnych szans wygrywając pewnie do 13.

BTS wystąpił w składzie: Paweł Rutkowski (4), Arkadiusz Folga (3), Wojciech Nitecki (14), Paweł Zakrzewski (3), Wojciech Marcinkiewicz (14), Robert Walkowiak (6), Kamil Biczak (Libero) oraz, Tomasz Włoszczyński, Marek Baran, Sławomir Potocki, Jakub Czyżewski i Radosław Turczyński. Trenerem zespołu jest Krzysztof Mosiądz.

Bardzo cieszymy się, że po wielu latach przerwy seniorska siatkówka ponownie zagościła do Bolesławca. Oprócz zawodnikom i członkom klubu serdecznie dziękujemy także wszystkim sponsorom i wolontariuszom, a także Zarządowi Powiatu Bolesławieckiego oraz dyrekcji ZSOiZ w Bolesławcu za uzyskaną pomoc oraz udostępnienie sali meczowej „Ekonoma”.

Kolejny ligowy mecz drużyna BTS Bolesławiec rozegra ponownie przed własną publicznością w sobotę 26 października o godzinie 17.00 na sali sportowej ZSOiZ przy ul. Komuny Paryskiej. Rywalem naszego zespołu będzie DOLMAT Siatkarz Oleśnica.

Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie. Wstęp na mecz jest bezpłatny!