Góra zdobyta

Wygraną 3:1 zakończył się wyjazdowy mecz seniorskiej drużyny BTS Elektros Bolesławiec z ostatnim zespołem ligowej tabeli MKS Pogoń Góra. Mecz z solidnie wzmocnioną drużyna gospodarzy nie był łatwym spacerkiem.

W pierwszym secie od początku oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę. Pomimo dobrej gry w końcówce i posiadania piłki setowej zawodnicy popełnili kilka błędów w ataku, co wykorzystał przeciwnik doprowadzając do wyrównania i wygrania seta 26:24. Początek kolejnego seta w wykonaniu naszej drużyny był niemrawy i przespany. Gospodarze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i wydawało się, że kolejny set jest również stracony, zanosząc się na sensację. Od stanu 11:17 w naszym zespole nastąpiło przebudzenie. Mocne zagrywki połączone z punktowymi atakami i szczelnym blokiem pozwoliły na odrobienie straty i zwycięstwo 25:23. Kolejne dwa sety to nasza dominacja na parkiecie, w których pewnie wygraliśmy do 19 i 13.

W meczu z Górą w drużynie zadebiutował młody atakujący Rafał Wójtowicz, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony.

MKS Pogoń Góra – BTS Elektros Bolesławiec  1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 13:25)

W następnej kolejce 29 listopada o godzinie 17.00 w sali I LO BTS Elektros podejmie przed własną publicznością  drużynę MUKS Ziemia Milicka Milicz. Mecz z Miliczem rozpoczyna rundę rewanżową siatkarskich rozgrywek Dolnośląskiej III Ligi.