Brąz naszych strażaków

Piotr Induła wraz z Damianem Śliwińskim reprezentujący KP PSP w Bolesławcu wywalczyli 3. miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej Strażaków. Zawody rozegrano w dniach 23-24 maja 2016 r. na Ośrodku Wodno – Sportowym w Bolesławcu.

Duet na co dzień występujący w barwach seniorskiej drużyny BTS Elektros Bolesławiec rywalizował z zawodnikami reprezentującymi komendy miejskie i powiatowe z całego województwa. Pierwszy dzień nasza para zakończyła z dwiema wygranymi oraz jedną porażką. W drugim dniu po zaciętej rywalizacji trafila do strefy medalowej. W meczu, którego stawką było trzecie miejsce para Induła/Śliwiński pokonała kolegów po fachu z KP PSP Oława Bartłomieja Marcinów i Michała Patykiewicza. Złoto wywalczyli zawodnicy z KM PSP we Wrocławiu Piotr Borkowski/Tomasz Kot, która w finale pokonała parę Adrian Zdebel/Robert Zając z KM PSP w Wałbrzychu.

Mistrzostwa zorganizowano przez Komendę Wojewódzką PSP we Wrocławiu przy współpracy Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu, Starostwa Powiatowego w Bolesławcu, MOSiR Bolesławiec oraz naszego Klubu. Nad zawodami patronat Honorowy objął Starosta Bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski.