Cenne zwycięstwo !!!

12 listopada o godzinie 14:00 BTS Elektros Bolesławiec zmierzył się z zespołem WKS Sobieski Żagań, który w związku z awarią dachu na swojej sali mecze rozgrywa w Iłowej. Gospodarze przystępowali do tego meczu w roli zdecydowanych faworytów.

Pierwszy set był jednak od początku dużym zaskoczeniem dla zespołu Sobieskiego. Nasi siatkarze rozpoczęli z dużym animuszem i w pewnym momencie prowadzili już 18:10 ! Później w szeregi elektrycznych wdarło się rozluźnienie i przeciwnicy zaczęli odrabiać straty niwelując przewagę do stanu 23:21 jednak w końcówce nasi zawodnicy utrzymali nerwy na wodzy i zwyciężyli 25:22.

W drugim secie podrażniony zespół Sobieskiego od początku do końca kontrolował przebieg seta wygrywając tą partię pewnie do 17. Kilka zrywów naszych siatkarzy nie wystarczyło aby nawiązać walkę z zespołem z Żagania.

Trzeci set niestety miał podobny przebieg do seta drugiego. W nim znowu lepsi okazali się zawodnicy Wojskowych. Mimo ambitnej walki, którą podejmowali nasi zawodnicy cały czas czegoś brakowało i nie udawało się nam zbliżyć do przeciwników, którzy wygrali tego seta do 20.

Czym jednak byłby mecz BTS-u bez tie breaka ? Zawodnicy z Bolesławca tak mocno wzięli sobie do serca opinię o nich jako mistrzach horrorów, że nie zamierzali długo czekać na piątego seta. W ekspresowym tempie zdemolowali zespół z Żagania do 14 ! I po raz kolejny w meczu z naszym udziałem musieliśmy czekać na ostateczne rozstrzygnięcie do końca tie breaka.

Ostatni set to gra nerwów, które po raz kolejny w tym sezonie nasi zawodnicy potrafili lepiej kontrolować. Szybko wypracowane kilku punktowe prowadzenie sprawiło jednak, że nasi zawodnicy od stanu 14:9 stracili 3 punkty z rzędu czym pozwolili uwierzyć miejscowym w sukces. Jednak to był dzień elektrycznych i ostatecznie udał się wygrać do 12. Było to czwarte zwycięstwo naszych siatkarzy w tym sezonie.

Choć BTS Bolesławiec i Sobieskiego Żagań wiele dzieli jeżeli chodzi o wysokość budżetu klubu i możliwości finansowe to po raz kolejny okazało się, że zaangażowaniem, wolą walki i konsekwencją można wiele zdziałać. Trenerzy naszego zespołu, Marcina Sobczyszyn i Damian Śliwiński bardzo dobrze przeanalizowali i „rozpisali” zespół przeciwny. Opracowana taktyka meczowa okazała się w 100% trafna – zawodnicy BTS–u Elektros konsekwentnie zrealizowali przedmeczowe założenia co okazało się kluczem do zwycięstwa.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejny mecz naszych siatkarzy, który odbędzie się w Bolesławcu 18.11.2017 o godzinie 17:00 na sali MZS nr 2 przy ulicy Jana Pawła II.